ATAMAN İZOLASYON

   Ataman İzolasyon, Cephe Giydirme Sistemleri ve yalıtım çözümlerine ilişkin çalışmalarıyla il ve ilçelerde tanınmış deneyimli bir firmadır.
   1984 yılından beri üretimi yapılan ve yapı sektörünün göz bebeği olan betopan; ahşap,çimento ve sağlığa zararsız kimyasal katkı maddelerinin karışımından üretilmektedir. Hafifliğini,elastikiyetini,işlenebilirliğini; ahşağtan, suya rutubete dayanımını,yanmaya, çürümeye karşı direncini de çimentodan alarak üstün yapısal özelliklerle kullanıcılara sunmaktadır.
   Kaliteli yapıları ile saygınlık kazanan Ataman İzolasyon Dış Cephe Giydirme ve Onarım işlerine ilişkin faaliyetlerine aralıksız birçok il ve ilçede hız kesmeden devam etmiştir.

Isı Yalıtımı

Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz. Isı yalıtımı kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları,iç cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.

Cephe Giydirme

Günümüz mimarisinin sıklıkla tercih ettiği giydirme cephe sistemleri hem hızlı hem de estetik sonuçlar doğurmaktadır.
Çok katlı bir yapıda, döşemelerin önünden geçerek devam eden, bunlara veya kolonlara asılan, taşıyıcı olamayan, çoğu camlı dış duvarlara giydirme cephe denilmektedir.
Bir başka ifadeyle giydirme cephe, bir binanın dış cephesinin ağırlıklı camdan oluşan bir dış kaplama duvar ile kapatılmasıdır.

Başa Dön